SMART-FLEX SMART-FLEX – Producent systemu wentylacyjnego dla rekuperacji

AnyConv.com ventis czerpnia wyrzutnia baner
Slide 3
AnyConv.com patent cleaninside

Innowacyjny system Cleanside

Jako jedyni na rynku jesteśmy producentem innowacyjnych skrzynek o właściwościach ograniczających rozwój bakterii, grzybów, pleśni, alg. według naszego patentu nr. 71408

AnyConv.com system cleaninside smart flex baner scaled
Slide 3

Precyzyjne cięcie

Nożyk do cięcia kanału wentylacyjnego. Dostępny w wersjach o średnicy zewnętrznej Ø63, Ø75 oraz Ø90 mm. Zapewnia precyzyjne docięcie krawędzi przewodu.

AnyConv.com noz PC BR
Slide 3

Jedyna taka na rynku - Czerpnia / Wyrzutnia VENTIS

Nowoczesny i uniwersalny design na miarę Twoich potrzeb!

previous arrow
next arrow

KONSULTUJEMY

Nasi specjaliści do spraw odnawialnych źródeł energii dojadą na teren twojej inwestycji i zaplanują twoją instalację oparta na wymienniku ciepła.

PROJEKTUJEMY

Nasz doświadczony zespół projektantów zaprojektuje specjalnie dla Ciebie: rozdzielacze rurowe, skrzynki rozprężne oraz całe instalacje.

CHRONIMY

Nasze produkty są bezpieczne dla Ciebie i Twojej rodziny. Ponadto powstają w warunkach sprzyjających ochronie środowiska naturalnego.

Nasze produkty

Dziękujemy za zainteresowanie naszą ofertą i zapraszamy do
zapoznania się z całą gamą naszych produktów.

Jesteśmy przekonani, że będzie to początek korzystnej współpracy.

czerpnia wyrzutnia Ventis

10 LAT doświadczenia

Nasze wieloletnie doświadczenie i wykwalifikowana kadra pozwala nam na projektowanie i wykonywanie instalacji o różnym stopniu trudności w tym niezwykle skomplikowanych.

Gwarancje:
Nasze produkty i instalacje są bezawaryjne w: 98%
Zadowolenie:
Procent zadowolonych klientów 95%
Doświadczenie:
Ilość pracowników o minimalnym stażu 5 lat 80%

Czerpnia / Wyrzutnia VENTIS

Czerpnia / Wyrzutnia ścienna Ventis do zastosowania w instalacjach wentylacyjnych nisko i średnio ciśnieniowych. Wykonana z ABS odpornego na zarysowania, korozję promieniowanie UV. Dodatkowo posiada nowoczesny i uniwersalny design, który doskonale wkomponuje się w elewację każdego budynku.

 • Uniwersalny design: czerpnia oraz wyrzutnia VENTIS jednorodna pod względem kształtu oraz koloru (kolor bazowy: biały).

 • Możliwość pomalowania na dowolny kolor z dostępnej palety producenta Montana Colors.*

AnyConv.com kolory ventis system

Nowoczesny i uniwersalny design doskonale wkomponuje się w elewacje każdego budynku.

Kanały wentylacyjne

AnyConv.com rura 75 nowa 1 scaled

Kanał elastyczny Smart-Flex

Kanał elastyczny z powłoką antybakteryjną to nowoczesny przewód wentylacyjny o stosunkowo niewielkich średnicach do komfortowej dystrybucji powietrza. Wewnętrzna powłoka zapewnia antystatyczność, antybakteryjność i antygrzybiczność, co pozwala zachować wymaganą czystość systemu podczas eksploatacji. Niewielka średnica przewodów wentylacyjnych Smart-Flex: 63mm, 75mm, 90mm, ułatwia montaż systemu w każdych warunkach. Idealny do ukrycia w stropach, wylewkach czy podwieszanych sufitach.

AnyConv.com rura FLAT nowamnm

Kanał płaski Smart-Flex Flat

Kanał płaski Smart-Flex Flat jest idealny do komfortowej dystrybucji powietrza. Gładka powierzchnia wnętrza kanału wentylacyjnego zapewnia niskie opory przepływu powietrza oraz łatwość czyszczenia. Płaska konstrukcja kanału (53 mm wysokości) pozwala na oszczędność miejsca instalacji w podłodze, w ścianie lub suficie. Przewód wykonany jest z polietylenu PE z wewnętrzną powłoką antybakteryjną i antystatyczną.

Wydajność przewodów Smart-Flex

r3

Skrzynki rozprężne

Skrzynki rozprężne Smart-Flex są odpowiedzialne za rozprężanie powietrza nawiewanego powodując tym samym zmniejszenie prędkości powietrza przepływającego przez anemostaty nawiewne/wywiewne.

Schemat instalacji wentylacji mechanicznej systemu smart-flex

Rolą wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej z odzyskiem ciepła jest doprowadzenia świeżego powietrza do pomieszczeń typu pokoje, sypialnie , a usunięcie „zużytego” powietrza z korytarzy, łazienek, kuchni itp. Zastosowanie rekuperatora umożliwia odzyskanie ciepła z powietrza usuwanego, które poprzez wymiennik przekazywane jest do ogrzania powietrza nawiewanego z zachowaniem nieskazitelnej czystości.

ZALETY SYSTEMU SMART-FLEX

 • ŁATWOŚĆ ZAMASKOWANIA SYSTEMU
 • NIESKAZITELNA CZYSTOŚĆ
 • NIEZWYKŁA ŁATWOŚĆ I WYGODA MONTAŻU
 • DUŻA WYTRZYMAŁOŚĆ ELEMENTÓW
 • NIEWIELKIE STRATY CIŚNIENIA
 • PROSTOTA I UNIWERSALNOŚĆ SYSTEMU SMART-FLEX

Skrzynki rozdzielcze

SMART-FLEX jest systemem rozdzielaczowym – istotną funkcję pełnią skrzynki rozdzielcze, które zapewniają dystrybucję powietrza poprzez kanały do skrzynek rozprężnych. Rozdzielacze wykonane są ze stali ocynkowanej i posiadają wewnętrzną izolację, która zapewnia antystatycznośc i antybakteryjność.

Instrukcja montażu i demontażu kanału elastycznego w króćcu

AnyConv.com instrukcja montazu i demontazu kanalu
 1. Przygotować skrzynkę rozprężną lub rozdzielczą.
 2. Przewód należy odpowiednio przygotować –przyciąć, aby krawędź pozbawiona była wszelkich nierówności.
 3. Przygotować uszczelkę dostosowaną do średnicy
 4. Uszczelkę nałożyć na pierwszy od brzegu „rowek” znajdujący się na kanale.
 5. Przed włożeniem kanału należy zagiąć do wewnątrz ruchomy element plastikowego króćca.
 6. Dzięki temu zapadka króćca powinna prawidłowo zablokować kanał.
 7. W celu demontażu kanału należy odgiąć ruchomy element umożliwiając odblokowanie przewodu.
 8. Można bezpiecznie wyciągnąć przewód elastyczny.

System Cleaninside

AnyConv.com__system-cleaninside-smart-flex

Jako jedyni na rynku jesteśmy producentem innowacyjnych skrzynek, których korpus jest wytłumiony i uszczelniony od wewnętrznej strony powłoką (matą) o właściwościach ograniczających rozwój bakterii, grzybów, pleśni, alg. według naszego patentu nr.71408.

W skład systemu wchodzą również takie elementy jak plastikowy króciec, klips do króćca, dławik, uszczelka do kanału, uszczelka do króćca, złączka oraz zaślepka, które są niezbędne do jego prawidłowego funkcjonowania. Po zamontowaniu wskazanych akcesoriów do korpusu, otrzymujemy skrzynkę rozprężną lub rozdzielczą, która jest gotowa do przyłączenia.

Skrzynki rozprężne jak i rozdzielcze Cleaninside są dostosowane do przyłączenia okrągłych elastycznych przewodów systemowych o średnicy fi75.

Pozostałe elementy

Box Creator

Potrzebujesz skrzynki rozprężnej/rozdzielczej o innych parametrach?
Skorzystaj z naszej aplikacji, aby stworzyć własną skrzynkę dostosowaną do Twojej instalacji. Gdy zaprojektujesz swoją skrzynkę wentylacyjną – prześlij ją do nas w celu wyceny i określenia terminu realizacji na adres mailowy: projekt@smart-flex.pl. Prosimy o określenie czy element zamówieniowy ma być izolowany i wytłumiony od wewnątrz antybakteryjną i antystatyczna matą. Nie masz możliwości wykonać projektu w Boxcreatorze? Wyślij odręczny szkic drogą mailową lub przez mms do naszego działu projektowego.

boxcreator a

Dokumentacja

Atesty

Deklaracje

Karty techniczne

Katalogi produktów

CENNIK

Projektowanie

Projekt instalacji wentylacyjnej jest niezbędny przy przygotowaniu i wykonaniu instalacji. Na podstawie projektu wiemy jaki dobrać system dystrybucji powietrza, przekrój i średnic kanałów
oraz sam rekuperator.

Projekt gwarantuje nam, iż nasza instalacja będzie cicha, efektowna i niezawodna. Projekt jest podstawą do pomiarów instalacji oraz jej regulacji. Poniżej możesz zapoznać się z naszymi przykładowymi projektami.

WENTYLACJA MECHANICZNA NAWIEWNO – WYWIEWNA

OBIEKT: BUDYNEK JEDNORODZINNY

BRANŻA: INSTALACJA WENTYLACJI MECHANICZNEJ

PRZYKŁAD NR1
PRZYKŁAD NR2

Dystrybutorzy

Naszą szeroką gamę produktów znajdziecie Państwo w ponad 200 placówkach handlowych sieci hurtowni instalacyjnych BIMs PLUS i HYDROSOLAR,  rozmieszczonych w całej Polsce.

hydrosolar black
bim s plus black

Kontakt

logo-duze

SMART-FLEX Sp. z o.o.
Mielczarskiego 21/23
42-202 Częstochowa
NIP: 9492216608

e-mail: biuro@smart-flex.pl
tel: +48 343 444 005
gsm: +48 790 808 005
www.smart-flex.pl

[tuskcode-bing-map]
Scroll to Top